Aktualności Parafia - aktualności CHOINKA NOWOROCZNA w Siemiatyczach

CHOINKA NOWOROCZNA w Siemiatyczach

Newsy - Parafia - aktualności

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

b_200_150_16777215_0___images_stories_parafia_choinka-2016__dsc0316.jpg22 stycznia 2016 roku odbyła się impreza choinkowa dla dzieci z siemiatyckich Parafii Prawosławnych pw. Św. Ap. Piotra i Pawła oraz Zmartwychwstania Pańskiego. Rozpoczęliśmy wspólnie odśpiewanym troparem Kreszczenija zaintonowanym przez duchowieństwo obu parafii pod przewodnictwem dziekana ks. Andrzeja Jakimiuka i v-ce dziekana ks. Bazylego Litwiniuka.

 

Dzieci wraz z rodzicami i dziadkami bardzo licznie przybyły na zabawę zorganizowaną w Siemiatyckim Ośrodku Kultury przez Jolantę Awksietijuk, Jolantę Sobesiuk, Ewę Podgórzak i Marię Demczuk przy pomocy Marty Jeleszuk,. Panie zorganizowały zabawy i tańce integracyjne dla dzieci. Matuszka Jolanta Awksietijuk przygotowała również bajkę muzyczną pt.: „Czerwony Kapturek”, w której w role wcieli się chórzyści z obydwu parafii. Po przedstawieniu mogliśmy wysłuchać koncertu kolęd w wykonaniu chóru dziecięcego pod kierunkiem Ewy Podgórzak „Dzwoneczki z Jedyneczki”, który wprowadził nas w nastrój  kolędniczy i zainspirował dzieci i rodziców do wspólnego śpiewania kolęd. Piękny śpiew przywołał Świętego Mikołaja z prezentami. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały kolędy i inne piosenki, każde dziecko w zamian otrzymało prezent. Na zakończenie były tańce z Mikołajem.

Dzięki zaangażowaniu rodziców urządziliśmy kawiarenkę dla dorosłych, gdzie przy smacznym domowym cieście mogliśmy porozmawiać i przyjemnie spędzić czas. Przyjemne chwile uwieczniła na zdjęciach matuszka Halina Chwojko, więc będziemy mogli je długo wspominać.

Choinkę zorganizowaliśmy dzięki wsparciu finansowemu obydwu siemiatyckich parafii prawosławnych oraz gronu sponsorów, którym serdecznie dziękujemy: Sklep Topaz Siemiatycze, Arhelan Burzyńscy, Spółka Społem Siemiatycze, Przedsiębiorstwo Komunalne Siemiatycze, Ciastkarnia „Ptyś”.

Dziękujemy serdecznie młodzieży, która pomagała nam w pracach organizacyjnych.

Mamy nadzieję, że choinka noworoczna dla dzieci wpisze się na stałe do kalendarza imprez karnawałowych.

Jolanta Sobesiuk

 choinka noworoczna choinka noworoczna choinka noworoczna
 choinka noworoczna choinka noworoczna choinka noworoczna
 choinka noworoczna choinka noworoczna choinka noworoczna
 choinka noworoczna choinka noworoczna choinka noworoczna
 choinka noworoczna choinka noworoczna choinka noworoczna
 choinka noworoczna choinka noworoczna choinka noworoczna
 choinka noworoczna choinka noworoczna choinka noworoczna
 choinka noworoczna choinka noworoczna choinka noworoczna
 choinka noworoczna choinka noworoczna choinka noworoczna
 choinka noworoczna choinka noworoczna choinka noworoczna
 choinka noworoczna choinka noworoczna choinka noworoczna
 choinka noworoczna choinka noworoczna choinka noworoczna
 choinka noworoczna choinka noworoczna choinka noworoczna
 choinka noworoczna choinka noworoczna choinka noworoczna
 choinka noworoczna choinka noworoczna choinka noworoczna
 choinka noworoczna choinka noworoczna choinka noworoczna
 choinka noworoczna choinka noworoczna choinka noworoczna
 choinka noworoczna choinka noworoczna choinka noworoczna
 choinka noworoczna choinka noworoczna choinka noworoczna
 choinka noworoczna choinka noworoczna choinka noworoczna
 choinka noworoczna choinka noworoczna choinka noworoczna
 choinka noworoczna choinka noworoczna choinka noworoczna
 choinka noworoczna choinka noworoczna choinka noworoczna
 choinka noworoczna choinka noworoczna choinka noworoczna
 choinka noworoczna choinka noworoczna choinka noworoczna
 choinka noworoczna choinka noworoczna choinka noworoczna
 choinka noworoczna choinka noworoczna choinka noworoczna
 choinka noworoczna choinka noworoczna choinka noworoczna
 choinka noworoczna choinka noworoczna choinka noworoczna
 choinka noworoczna choinka noworoczna choinka noworoczna
 choinka noworoczna choinka noworoczna choinka noworoczna
 choinka noworoczna choinka noworoczna choinka noworoczna
 choinka noworoczna choinka noworoczna choinka noworoczna
 choinka noworoczna choinka noworoczna choinka noworoczna
 choinka noworoczna choinka noworoczna choinka noworoczna
 choinka noworoczna choinka noworoczna choinka noworoczna
 choinka noworoczna choinka noworoczna choinka noworoczna
 choinka noworoczna choinka noworoczna choinka noworoczna
 choinka noworoczna choinka noworoczna choinka noworoczna