O Instytucie

Dekanalny Instytut Kultury Prawosławnej

Dekanalny Instytut Kultury Prawosławnej w Siemiatyczach działa od 28 września 1999 roku.

Głównym zadaniem Instytutu jest działalność oświatowo  - kulturalna poprzez organizowanie różnego rodzaju imprez artystycznych (koncertów, przeglądów, festiwali) o charakterze religijnym, spotkań, sympozjów, wystaw artystycznych itp. Ich celem jest między innymi pielęgnowanie i promowanie tradycji i kultury prawosławnej oraz przeciwdziałanie negatywnym zjawiskom społecznym. Wiąże się to jednak z pewnymi wydatkami organizacyjnymi. których Instytut sam nie jest w stanie podołać

Instytut nie prowadzi jakiejkolwiek działalności gospodarczej i działa wyłącznie na zasadzie wolontariatu oraz dzięki serdecznej pomocy osób indywidualnych jak i nielicznych firm, dlatego zwracamy się do wszystkich ludzi dobrego serca o pomoc w naszej działalności.

Ofiary można wpłacać na konto Instytutu:

Bank Spółdzielczy w Siemiatyczach Nr 32 8092 0001 0005 3237 2000 0010

Nazwiska osób prywatnych i nazwy instytucji (firm) które wspomogą naszą działalność, o ile nie będzie zastrzeżenia, zostaną ogłoszone podczas organizowanych przez Instytut imprez i w mediach.

Za wszelką pomoc Spasi Hospodi.

Dekanalny Instytut Kultury Prawosławnej
w Siemiatyczach
ul. Powstania Styczniowego 1
17 - 300 Siemiatycze
tel. 85 655 26 63
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.