O nas Duchowieństwo

Duchowieństwo

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image http://parafia.sidcom.pl/parafia/duchowni/elps.gif
Aktualni duchowni

Proboszcz
ks. mitrat Andrzej Jakimiuk

b_200_150_16777215_0___images_stories_duchowni_jakimiuk.jpg

Wikariusz
ks. prot. mgr Rościsław Białomyzy

b_200_150_16777215_0___images_stories_duchowni_bialomyzy.jpg

Wikariusz
ks.Janusz Awksietijuk

b_200_150_16777215_0___images_stories_duchowni_awksietijuk.jpg

Wikariusz
ks.Rafał Wawreniuk

b_200_150_16777215_0___images_stories_duchowni_5f9eb2729dd7e0a8643dc3ae851619b8.jpg

Duchowieństwo naszej parafii wg

elps.gif
CZASOPISMA TEOLOGICZNEGO
KATEDRY TEOLOGII PRAWOSŁAWNEJ
UNIWERSYTETU W BIAŁYMSTOKU
2000r. Rocznik II (XIII) zeszyt 3(16)


Imię i nazwisko od do
Ks. Jelisiej Jefimowicz 1431
Ks. Wasilij Parafinowicz 1605
Ks. Eliferiusz Kętrzyński 1614
Ks. Aleksander Oładowski (Holadowski) 1627, 1631, 1634
Ks. Awksencjusz Twarowski 1631
Ks. Aleksander Oładowski 1643 1646
Ks. Jerzy Oładowski 1654
Ks. ?     Sochowski 1654
Ks. Dymitr Wierzba 1658
Ks. Jan Wierzba (Wierzbicki) 1660,1662
Ks. Paweł Stapa Smoleński 1710.1722
Ks. wik. Jan      ? 1722
Ks. wik. Ksawery Duchnowski 1724
Ks. Gabriel Duchnowski 1750
Ks. wik. Paweł Pansiewicz 1758
Ks. Mikołaj Duchnowski 1759
Ks. wik. Mateusz Budziłowicz 1771
Ks. wik. Bartłomiej Bańkowski 1778
Ks. Bazyli Dołbieński 1784
Ks. Stefan Łopaciński 1806
Ks. Jan Pilecki 19.06.1806 +15.02.1848
Ks. wik. Bazyli Wysiekierski 1840 1844
Ks. Szymon Kuzmiński 1845 ?
Ks. Stefan Szołgini 25.01.1848 04.1848
Ks. Julian Lacewicz 25.03.1848 1878
Ks. wik. Benedykt Kulczycki 16.05.1861 1863
Ks. wik. Mikołaj Laszkiweicz 17.06.1868 ?
Ks. Józef Gierminowicz 23.03.1878 +25.02.1896
Ks. wik. Aleksy Smirnow 15.09.1892 16.02.1898
Ks. Jan Smirnow 23.05.1896 +18.10.1900
Ks. wik. Jakub Archangielski 5.03.1898 14.02.1902
Ks. Antoni Dubiński 19.11.1900 1915(ewakuacja)
Ks. wik. Jan Pilichowski 7.03.1902 15.11.1911
Ks. Aleksander Sawicki 3.06.1912 1915(ewakuacja)

Po powrocie z bieżaństwa
?
Ks. Zenobiusz Czakwin 7.09.1918 18.06.1922
Ks. Wiaczesław Skabałłanowicz - dz. siemiatycki 9.06.1922 11.03.1926
Ks. wik. Mikołaj Skabałłanowicz 9.06.1932 30.05.1934
Ks. Michał Wiertielnikow 11.08.1934 23.04.1937
Ks. Konstanty Michajłow - dz. siemiatycki 4.04.1936 1939
Ks. wik. Elizeusz Gierasimowicz - prob. od 1939 12.08.1937 1945
Ks. wik. Józef Zubowicz 10.03.1942 06.1945
Ks. Piotr Kuźmiuk - dz. siemiatycki 4.10.1945 1.09.1965
Ks. wik. hierom. Eziekil Martynowicz 1945 ?
Ks. Stanisław Zembrzuski 30.06.1948 21.08.1948
Ks. wik. Antoni Naryszewicz - dz. siemiatycki 15.02.1946 3.08.1948
Ks. wik. Grzegorz Sosna 18.03.1964 23.03.1987
Ks. Eugeniusz Pańko - dz. siemiatycki 1.09.1965 21.10.1965
Ks. Andrzej Rutkowski 8.11.1965 15.05.1983
Ks. wik. Eugeniusz Martynowicz 20.05.1979 23.03.1987
Ks. Włodzimierz Doroszkiewicz 15.05.1983 1.07.1986
Ks. wik Stanisław Strach 4.09.1986 6.12.1986
Ks. Grzegorz Misiejuk 21.10.1986 23.03.1987
Ks. wik. Mikołaj Mielniczuk - prob. (28.12.87-18.01.88) 19.01.1987 16.08.1996
Ks. Andrzej Jakimiuk - Mitrat od 2004r.
od 14.06.2011r. - Dziekan Okręgu Siemiatyckiego
26.03.1988
Ks. wik. Borys Domaracki 26.03.1988 16.08.1996
Ks. wik. Mirosław Mołotowicz 28.12.1989 16.08.1996.
Ks. wik. Mikołaj Dejneko 11.02.1991 12.07.2002
Ks. wik. Marek Jakimiuk - z przerwą (25.03.96-4.07.96) 4.07.1993 12.03.1998
Ks. wik. Andrzej Opolski 1.08.1996 16.08.1996
Ks. wik. Rościsław Białomyzy 1999
Ks. wik. Paweł Sterlingow 12.07.2002 31.08.2008
Ks. diakon Paweł Sidoruk 12.03.2007 28.04.2011
Ks. diakon Andrzej Stremkowski (wcześniej wieloletni psalmista) 12.07.2007 19.06.2011
Ks. wik. Sławomir Chwojko 1.09.2008 1.09.2016
Ks. diakon Tomasz Puczko od 6.11.2014r.- ks. wikariusz
19.06.2011 10.11.2014
Ks. wik. Janusz Awksietijuk
7.05.2013
Ks. wik. Rafał Wawreniuk 1.09.2016