Warto przeczytać Pokażcie mi kraj N.S.

Pokażcie mi kraj N.S.

Natalia Jewgieńjewna Suchinina

POKAŻCIE MI KRAJ, GDZIE JASNO OD ŁAMPAD

Na podstawie http://azbyka.ru Tłumaczenie E. Marczuk

Zamiast wstępu

Ta książeczka przeznaczona jest dla tych którzy dopiero wchodzą w Prawosławie. Czym ona wyróżnia się od niezliczonych podręczników według chrześcijańskiej pobożności, tak obficie wydawanych obecnie? Tym, że została napisana w nasze dni, w końcu XX wieku, tym, że ona jest żywa dla dzisiejszego dnia, tym, że właśnie dzisiaj ona pomoże ludziom, lękliwie stającym na progu prawosławnej cerkwi, lękliwie zaglądającym do środka: "Nie wygonią?"...

Szkice Natalii Suchininoj, publikowane w gazecie „Siem’ja” („Rodzina”) w ciągu ostatnich pięciu lat, wskazały wielu, zagubionym wśród krzątaniny i bezbożności ludziom, drogę do cerkwi. Wydając je w oddzielnym zbiorze, mamy nadzieję, że one pomogą i naszym czytelnikom odnaleźć swoją ścieżynkę, a tym, którzy uważają że już ją znaleźli, może, pomogą rozważyć ponownie słuszność niektórych swoich poglądów, a ważne – doradzą jak być bardziej tolerancyjnymi względem idących.

Filtr tytułów

Wyświetl: